هر وقت نیستم به این معناست که در خودم فرو رفته ام . خیال نداشتم به این زودیها بنویسم اما به خاطر یکی دو تا دوست که حرفهایم کمی مفصل بود و نمیشد در صفحه نظر سنجیشان نوشت مجبور شدم .

- یکی از دوستان را غم غربت ظاهرا گرفته است. میخواستم به او بگویم هر چه فکر میکند درست است حتما همینطور است. من اعتقاد به رفتار کسانی ندارم که شخص را مجبور به انجام کاری میکنند. حکم با دل است. خودخواهی دیگران ملاک عمل ما نبایستی باشد.

خواستم بگویم تجربه موارد مشابه نشان داده که دلتنگیها و غم غربتها حداکثر و در سردترین شرایط ۲ سال بیشتر بطول نمی انجامد . اگر آفتابی هم در پهنه آسمان باشد که بیشتر از یکسال نخواهد شد. برای شما صبر در این یکسال آرزو دارم. به زودی ما انسانهایی درجه دو و شاید سه برای شما باشیم . پس راه پیشرفت را با قاطعیت طی کنید و موفق باشید.

- یکی از دوستان به مانند خودم از زندگی گلایه دارد . چون مشابهت رفتاری زیادی بین ماست میتوانم درکت کنم دوست عزیز. نمیشود از دنیا خیلی راضی بود وقتی شما در مقابل بادها و طوفانها می ایستید و با آن همآوا و همسو نمیشوید . ما اینجایی را که هستیم میخواهیم و نمیخواهیم باد ما را به هر سو پرتاب کند پس بهایش را میدهیم . متاسفم که این روزها بهایش خیلی سنگین شده است .

سرهنگ گذرنامه یا هر عطار و بقالی حق دارد که با دید خودش ما را مغبون بداند و خود را برتر و موفقتر . بستگی به این دارد که موفقیت را از نگاه چه موجودی ببینیم.

در کل ایده آلگرایان از شماتت دیگران هراسی ندارند و از اینکه درک متقابلی با عموم ندارند.

من البته خود جزو فشارآورندگان به شما محسوب میشوم چون فکر میکنم دیگر باید در این مورد بخصوص لجبازی و اصرار بر خواسته هایتان را کنار بگذارید و امکان تجربه کردن هر چند نه کاملا موفق را از دست ندهید . مهم نیست مقصر چه کسی یا چه چیزی است . عمر ما کوتاه است و گاهی در بعضی جبهه ها هم میشود و شاید باید تسلیم شد .

باز هم لازم است بگویم این شماتتها را بخودم هم میکنم و شامل خودم هم میشود پس آن را دید یک انسان که بدلایل واهی خود را برتر از شما میداند نبینید.

البته در پایان هر نبردی مجموع عملکردهاست که بیانگر پیروزی یا شکست است و نه فقط یک جبهه خاص . زندگی ابعاد زیادی دارد که اهمیت هر بعد آن بستگی به نظر شخصی دارد و نه نظر اجتماع .

شاد باشید.

/ 18 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يگانه

هنوز در خودت فرو رفته ای؟

يگانه

سلام!تعجب کردم از کامنتی که برام گذاشته بودی. چرا فکر کردی که اين مردها هستندکه تا ابد بايد بمونن و تحمل کنن. از لحاظ عرفی که اينطور نيست. برای زن می گن که با لباس سفيد رفته و با کفن بايد برگرده .نه برای مردها. البته بد حالی من توی اون پست ربطی به ازدواج نداره ها! برو ازدواج کن.خوبه!

پونه

سلام .. خوشحال شديم از کامنتتان !

دختر فرويديسم

کاملا فرو نرفتیآآآ-هنوز يه ذره از دمت بيرونه!

يگانه

کامنتی به ياد قيصر امين پور meslehame.persianblog.ir

يوبی

پدرام جان خيلی تنبل شدی!

سميرا(سانيا)

سلام آقا پدرام من يک داداشی دارم گم شده داداش تنی نيست اسمش پدرامه چند وقته پيداش نيست حسابی نگرانشم آخه داداشم يکمی شيطونه بايد مراقبش باشم هر چی آف ميذارم جواب نميده وبلاگش فيلتر شده گفتم شايد شما خودشی؟! هان؟! اگه خودتی بی معرفت من نگرانتم به من خبر بده سميرا

pooneh

are you still alive?!..let us know